Linnankatu 49 kon 3 20100 Turku

arkkitehtitoimisto@arksabel.fi

+358 40 039 6108

ATL ja SAFA

© 2019 Arkkitehtitoimisto Sabelström Arkitektkontor Oy

  • Facebook

Esteettisyys, ekologisuus ja toiminnallisuus ohjaavat suunnitteluani.

Minulle vähemmän on aina enemmän. 

Pia Sabelström

Italiasta Suomeen! Lähestymällä mitä tahansa tehtävää innostuksella ja uteliaisuudella, etsimällä toiminnallisia, yksinkertaisia ja epätavallisia ratkaisuja, jotka huomioivat perinteet ja ympäristön.

Kun mieli on avoinna, kaikesta voi inspiroitua... ja kaikki on mahdollista.

Vincenza Leone

Arkkitehti

vincenza.leone@arksabel.fi

+358 40 039 6108

x

Tiina Hosio

 

 

 

Arkkitehti SAFA

tiina.hosio@arksabel.fi

+358 40 704 2560

Elämän tavoitteeni on oppia ainakin yksi uusi asia joka päivä. Elän uusista haasteista ja pidän vaihtelusta, monipuolisuus ja erilaisiin tilanteisiin sopeutuminen ovat vahvuuksiani. Erikoisalaani on työympäristöjen suunnittelu ja niiden kehittäminen yhdessä asiakkaan kanssa.

Tessa Sundqvist

 

 

 

 

 

Sisustusarkkitehti

tessa.sundqvist@arksabel.fi

+358 40 354 5191

Olen lempeän rauhallinen ongelmanratkaisija. Vahvuuteni tarkastella asioita monesta eri näkökulmasta auttaa minua samaistumaan asiakkaan tarpeisiin ja löytämään parhaimman mahdollisimman ratkaisun. 

 

Toimivimmillaan arkkitehtuuri on lähes huomaamatonta: se istuu niin hyvin ympäristöönsä ja toimii käyttötarkoituksessaan niin moitteettomasti ettei tule mieleenkään miten muuten voisi olla.

Miisa Lehtinen

Arkkitehtuurin kandidaatti, arkkitehtiyo

miisa.lehtinen@arksabel.fi

+358 40 039 6108

Ympäristöllä on suuri vaikutus ihmiseen. Haluan olla mukana luomassa ympäristöjä, joissa tunnet olosi merkitykselliseksi.

Pienistä yksityiskohdista aitoihin suuriin tunnelmiin.

Laura Wiik

 

 

 

 

 

Sisustusarkkitehti

laura.wiik@arksabel.fi

+358 40 039 6108

Jaana Salo

Toimintaympäristöt, niiden ymmärtäminen ja konseptointi ovat kiinnostukseni kohteita. Havainnoin jatkuvasti olevaa ja ympäristö toimiikin minulle suurena koekenttänä ja hiljaisten signaalien aarreaittana. 

Minulla on pitkä kokemus hotelli- ja ravintolasuunnittelusta. Tilaajan toiminta, tarpeet ja toiminnallisuuksien ymmärtäminen ovat lähtökohtiani suunnittelulle. Suunnittelutyössäni pyrin laadukkaaseen lopputulokseen, osittain palvelumuotoilullisten näkökulmien avulla.

Hyvä suunnittelu tukee yritysten ja organisaatioiden viestintää ja toimintaa.

 

Sisustusarkkitehti, SIO

jaana.salo@arksabel.fi

+358 50 374 6345