Linnankatu 49 kon 3 20100 Turku

arkkitehtitoimisto@arksabel.fi

+358 40 039 6108

ATL ja SAFA

© 2019 Arkkitehtitoimisto Sabelström Arkitektkontor Oy

  • Facebook

Pia Sabelström

Esteettisyys, ekologisuus ja toiminnallisuus ohjaavat suunnitteluani.

Minulle vähemmän on aina enemmän. 

Vincenza Leone

Italiasta Suomeen! Lähestymällä mitä tahansa tehtävää innostuksella ja uteliaisuudella, etsimällä toiminnallisia, yksinkertaisia ja epätavallisia ratkaisuja, jotka huomioivat perinteet ja ympäristön.

Kun mieli on avoinna, kaikesta voi inspiroitua... ja kaikki on mahdollista.

Arkkitehti

vincenza.leone@arksabel.fi

+358 40 039 6108

Tiina Hosio

x

 

 

 

Arkkitehti SAFA

tiina.hosio@arksabel.fi

+358 40 704 2560

Tessa Sundqvist

Elämän tavoitteeni on oppia ainakin yksi uusi asia joka päivä. Elän uusista haasteista ja pidän vaihtelusta, monipuolisuus ja erilaisiin tilanteisiin sopeutuminen ovat vahvuuksiani. Erikoisalaani on työympäristöjen suunnittelu ja niiden kehittäminen yhdessä asiakkaan kanssa.

 

Sisustusarkkitehti

tessa.sundqvist@arksabel.fi

+358 40 354 5191

Laura Wiik

Ympäristöllä on suuri vaikutus ihmiseen. Haluan olla mukana luomassa ympäristöjä, joissa tunnet olosi merkitykselliseksi.

Pienistä yksityiskohdista aitoihin suuriin tunnelmiin.

 

Sisustusarkkitehti

laura.wiik@arksabel.fi

+358 40 039 6108

Jaana Salo

Toimintaympäristöt, niiden ymmärtäminen ja konseptointi ovat kiinnostukseni kohteita. Havainnoin jatkuvasti olevaa ja ympäristö toimiikin minulle suurena koekenttänä ja hiljaisten signaalien aarreaittana. 

Minulla on pitkä kokemus hotelli- ja ravintolasuunnittelusta. Tilaajan toiminta, tarpeet ja toiminnallisuuksien ymmärtäminen ovat lähtökohtiani suunnittelulle. Suunnittelutyössäni pyrin laadukkaaseen lopputulokseen, osittain palvelumuotoilullisten näkökulmien avulla.

Hyvä suunnittelu tukee yritysten ja organisaatioiden viestintää ja toimintaa.

 

Sisustusarkkitehti, SIO

jaana.salo@arksabel.fi

+358 50 374 6345